Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opolu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej pppopole.biuletyn.info.pl.

  • Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.


Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2


Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Małgorzata Kraska — email: malgorzata.kraska@pppopole.pl lub telefonicznie 77 441 02 45 .

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.


Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej jednostki:

  • Adres: ul. Książąt Opolskich 27, 45-005 Opole,
  • E-mail: .

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl .

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.


Pozostałe informacje


Dostępność architektoniczna

  1. Do budynku prowadzą 2 wejścia: 1 wejście główne od ulicy Książąt Opolskich pozbawione barier architektonicznych, wyposażone w szerokie, automatycznie rozsuwane drzwi; zapewniona jest możliwość skorzystania z  platformy jezdnej; 1 wejście boczne od strony parkingu z klatką schodową.

Przy wejściu głównym do budynku znajduje się przystanek autobusowy linii miejskich: 3, 8, 10, 11, 12, 16, 17, 21.

  1. W budynku nie ma windy.
  2. Sekretariat Poradni znajduje się na wysokim parterze. Z wejścia głównego prowadzą schody oraz platforma jezdna dla wózków inwalidzkich.
  3. Pomieszczenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opolu są nie w pełni dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. Gabinet nr 02b oraz gabinet Dyrektora Poradni znajdują się przy sekretariacie (wysoki parter) i są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Pozostałe gabinety znajdują się na I piętrze.
  4. Korytarze na poszczególnych piętrach umożliwiają swobodne wyminięcie się dwóch osób.  Klatka schodowa pełni też funkcje drogi ewakuacyjnej wyposażonej w znaki
    i piktogramy ewakuacyjne zgodne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Schody na klatce są szerokie, zaopatrzone w stabilną barierkę-poręcz.
  5. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
  6. Na parkingu wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
  7. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  8. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Osobom niesłyszącym oraz osobom, które mają trudności w komunikowaniu się i które potrzebują w związku z tym wsparcia w kontaktach, Poradnia umożliwia bezpłatne skorzystanie przy załatwianiu spraw z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza - przewodnika po wcześniejszym zgłoszeniu.

Potrzebę skorzystania z usług tłumacza języka migowego lub tłumacza - przewodnika, ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, osoba zainteresowana zobowiązana jest zgłosić co najmniej 3 dni robocze przed zdarzeniem

  • za pośrednictwem poczty
  • telefonicznie za pomocą osoby trzeciej na numer telefonu: 77/4410245
  • elektronicznie na adres: sekretariat@pppopole.pl
  • osobiście w PORADNI  PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ w OPOLU, ul. Książąt Opolskich 27.